Product Code: KNP02WS-0R39
Price range
AmountPrice incl. VAT (pcs)
1-24
wholesale
Min. qty: 10
Multiplier: 1
Total:
3.00
2026-05-19 Estimated delivery
Delivery terms
2026-05-19 Estimated delivery
Available599 pcs
Supplier Warehouse
Lemona terminal
home delivery
Home delivery
(Orders up to 1000 kgs)
For free
(Orders up to 1000 kgs)
Shipping parcel
Delivery to DPD pickup locations
Product description
Resistor: wire-wound; THT; 390mΩ; 2W; ±5%; Ø0.7x25mm; Ø5x12mm; axial ROYALOHM
Useful information
Specifications
SKU
U-229636
Product code
KNP02WS-0R39
Supplier product description
Resistor: wire-wound; THT; 390mΩ; 2W; ±5%; Ø0.7x25mm; Ø5x12mm; axial
Useful information
Supplier parameters
Product code
KNP02WS-0R39
Product ID
U-229636
Body dimensions
Ø5x12mm
Diameter
5mm
Leads
axial
Leads dimensions
Ø0.7x25mm
Length
12mm
Manufacturer
ROYALOHM
Mounting
THT
Power
2W
Resistance
0.39Ω
Resistor features
body resistant to high temperature
Temperature coefficient
400ppm/°C
Type of resistor
wire-wound
Tolerance
±5%