Product Code: QH05TZ600
Sorry, we no longer have this product.
We recommend choosing from:
Other products in this category
Delivery terms
Lemona terminal
home delivery
Home delivery
(Orders up to 1000 kgs)
For free
(Orders up to 1000 kgs)
Shipping parcel
Delivery to DPD pickup locations
Product description
Diode: rectifying; THT; 600V; 5A; tube; Ifsm: 350A; TO220AC POWER INTEGRATIONS
Specifications
SKU
U-4015352
Product code
QH05TZ600
Supplier product description
Diode: rectifying; THT; 600V; 5A; tube; Ifsm: 350A; TO220AC
Supplier parameters
Brand
POWER INTEGRATIONS
Supplier's product code
QH05TZ600
Product ID
U-4015352
Case
TO220AC
Kind of package
tube
Load current
5A
Manufacturer
POWER INTEGRATIONS
Max. forward impulse current
350A
Max. forward voltage
3.1V
Max. off-state voltage
0.6kV