Product Code: S8ULC36-2TR-SMC
no gallery
no gallery
Sorry, we no longer have this product.
We recommend choosing from:
Other products in this category
Delivery terms
Lemona terminal
home delivery
Home delivery
(Orders up to 1000 kgs)
For free
(Orders up to 1000 kgs)
Shipping parcel
Delivery to DPD pickup locations
Product description
Diode: TVS array; 40V; 0.5kW; SO8; Ch: 2; reel,tape; S8ULCxx-2; ESD SMC DIODE SOLUTIONS
Useful information
Specifications
SKU
U-3882939
Product code
S8ULC36-2TR-SMC
Supplier product description
Diode: TVS array; 40V; 0.5kW; SO8; Ch: 2; reel,tape; S8ULCxx-2; ESD
Useful information
Supplier parameters
Product code
S8ULC36-2TR-SMC
Supplier's product code
S8ULC36-2TR-SMC
Product ID
U-3882939
Breakdown voltage
40V
Case
SO8
Kind of package
tape
Leakage current
1µA
Manufacturer
SMC DIODE SOLUTIONS
Manufacturer series
S8ULCxx-2
Max. off-state voltage
36V
Mounting
SMD
Number of channels
2
Peak pulse power dissipation
0.5kW