Product Code: COM-KY012APB
JOY-IT
Brand
More similar products
Price when using LEMONA+ card:
and get a discount from
0.08
(-3%)
2.42
Price range
AmountPrice incl. VAT (pcs)
1
wholesale
Min. qty: 1
Unit: pcs
Total:
2.50
Delivery terms
lemona shop
Order processing
Order processing
Quantity in shop
Available4 pcs
Lemona Vilnius warehouse 1 (delivery 2-4 b.d.)
Available2 pcs
Lemona Vilnius warehouse 2 (delivery 2-4 b.d.)
Available5 pcs
Lemona Kaunas warehouse (2-4 b.d.)
Available4 pcs
Lemona Klaipėda warehouse (delivery 2-4 b.d.)
Available3 pcs
Lemona Šiauliai warehouse (2-4 b.d.)
Available6 pcs
Lemona central warehouse (1-3 b.d.)
Lemona terminal
home delivery
Home delivery
(Orders up to 1000 kgs)
For free
(Orders up to 1000 kgs)
Shipping parcel
Delivery to DPD pickup locations
Product description
JOY-IT
SPECIFICATIONS
FUNCTION: energised, the active buzzer generates a sound
OPERATING VOLTAGE: Min. 3,3 V
DIMENSIONS: 15 x 25 x 12 mm
WEIGHT: 1 g
Useful information
Specifications
SKU
357587
Weight
0.003 kg.
Barcodes
Brand
Product code
COM-KY012APB
Product description generated by artificial intelligence
Joy-iT Active Piezo Buzzer Module KY012
Key Features and Functions
  • Simple Operation: Powered by a voltage between 3.3V and 5.5V DC, it produces a clear audible tone.
  • Reliable Sound Output: Delivers a minimum sound output of 85dB at a resonance frequency of 2500Hz ±300Hz.
Why Choose the Joy-iT KY-012?
FeatureDescription
ModelActive piezo buzzer module
Power3-5.5V DC
Sound85dB minimum
Frequency2500Hz ±300Hz
  • Name or Model Discrepancies: AI may misrepresent the product name or model.
Supplier product description
When the module is energized, the active buzzer generates a sound.
This module can either be soldered solidly or used with a breadboard.
Technical data:
Operating voltage: Min. 3,3 V