Product Code: G32AT-B203
Price range
AmountPrice incl. VAT (pcs)
1-4
wholesale
Min. qty: 1
Multiplier: 1
Total:
0.90
2026-05-20 Estimated delivery
Delivery terms
2026-05-20 Estimated delivery
Available1537 pcs
Supplier Warehouse
Lemona terminal
home delivery
Home delivery
(Orders up to 1000 kgs)
For free
(Orders up to 1000 kgs)
Shipping parcel
Delivery to DPD pickup locations
Product description
Potentiometer: mounting; single turn; 20kΩ; 125mW; SMD; ±20% TOCOS
Useful information
Specifications
SKU
U-2326677
Product code
G32AT-B203
Supplier product description
Potentiometer: mounting; single turn; 20kΩ; 125mW; SMD; ±20%
Useful information
Supplier parameters
Product code
G32AT-B203
Supplier's product code
G32AT-B203
Product ID
U-2326677
Body dimensions
3.4x3.2x2mm
Characteristics
linear
Electrical rotation angle
220°
Kind of potentiometer
single turn
Manufacturer
TOCOS
Mechanical rotation angle
250°
Mounting
SMD
Operating temperature
-55...125°C
Power
0.125W
Resistance
20kΩ
Temperature coefficient
100ppm/°C
Terminal pitch
3.2x4.6mm
Type of potentiometer
mounting
Tolerance
±20%