Product Code: WHCK-200/6
More similar products
Price range
AmountPrice incl. VAT (pcs)
1-3
wholesale
Min. qty: 1
Multiplier: 1
Total:
123.85
2026-05-19 Estimated delivery
Delivery terms
2026-05-19 Estimated delivery
Available3 pcs
Supplier Warehouse
Lemona terminal
home delivery
Home delivery
(Orders up to 1000 kgs)
For free
(Orders up to 1000 kgs)
Shipping parcel
Delivery to DPD pickup locations
Product description
Wheel; Ø: 200mm; W: 22mm; 650kg; cast iron; Ømount.hole: 25mm COLSON
Useful information
Specifications
SKU
U-380598
Product code
WHCK-200/6
Supplier product description
Wheel; Ø: 200mm; W: 22mm; 650kg; cast iron; Ømount.hole: 25mm
Useful information
Supplier parameters
Product code
WHCK-200/6
Supplier's product code
WHCK-200/6
Product ID
U-380598
Force
650kg
Manufacturer
COLSON
Material
cast iron
Panel cutout diameter
25mm
Rope diameter
6mm
Type of mounting element
wheel
Wheel diameter
200mm
Wheel width
22mm