🕑 23.02.2024 meil on lühendatud tööpäev. Kontor on avatud 9.00-14.00
🕑 23.02.2024 meil on lühendatud tööpäev. Kontor on avatud 9.00-14.00

Kalapüügist laboriteni – proovige SUPERFIRE taskulampe!

Aastast 2014 pakub SUPERFIRE turul kvaliteetseid, töökindlaid ja vastupidavaid valguslahendusi. Tootja valikus domineerivad kõrgtehnoloogial põhinevad tooted: USB-taskulambid, pealambid, aga ka jalgratastele või telkimiseks mõeldud spetsialiseeritud tooted.

SUPERFIRE toodab ka multifunktsionaalseid UV-taskulampe. Neid taskulampe saab kasutada kalastamiseks, kaera rikastamiseks fosforiga, laadimiseks, raha ehtsuse kontrollimiseks ja erinevatel meelelahutuslikel eesmärkidel. UV-valgust kasutatakse ka autode vedelikulekke tuvastamiseks.

 

Kuidas valida õiget UV-taskulampi?

UV-taskulambi valikul on oluline pöörata tähelepanu spektrite kattumisele. Ultraviolettkiirguse vahemik on jagatud 3 ossa: UVA, UVB, UVC; UV-seadmed jagunevad omakorda järgmistesse rühmadesse:

  • UV-lambid (BlackLight). Oma struktuurilt on need lambid sarnased luminofoorlampidega. Inglise keeles nimetatakse neid "BlackLight" (lit. black light) seadmes kasutatud klaasi tõttu, mis tundub peaaegu must isegi siis, kui lamp töötab. Need lambid kiirgavad valgust kitsas vahemikus (ligikaudu 365 nm). Neid kasutatakse enamasti rahadetektorites ja ka ööklubi valgusefektide loomiseks.
  • 390-400 nm UV-LED-dega kohtvalgustid. Kõige populaarsemad UV-valgusdioodid on need, mille tipplainepikkus on 395–400 nm. Nende prožektorite kiirgusspekter ulatub spektri nähtavale osale, seega on sellise prožektori valgus erevioletne ja on palja silmaga nähtav. Seda tüüpi valgustus sobib erinevate UV-markeritega kirjutatud rahatähtede ja koodide nägemiseks, kuid ei suuda tuvastada kõiki pangatähtede kaitsetüüpe. Tipplainepikkustega (390 nm) valgustid saavad tööga paremini hakkama, kuid need on vähema võimsusega ja neid tuleb kasutada üsna lähedal.
  • UV LED valgusdioodid 385 nm. Tegemist on üsna uut tüüpi LED-idega, mida toodetakse enamasti 5mm korpusega. Sellise lambi valgus on nõrgalt nähtav, kuid UV-piirkonna laia spektri tõttu sobib see erinevat tüüpi värvide valgustamiseks. Sellise dioodiga taskulamp sobib hästi koodide ja märgete otsimiseks, kuna sellel puudub kõrvaline violetne valgustus. Samuti suudab see tuvastada kõiki pangatähtede turvatüüpe.

Väärib märkimist, et fluorestseeruvad objektid helendavad igasuguse UV-valguse käes. UV-marker või pliiats hakkab samuti helendama, kuid kontrastsus võib olla erinev. Orgaanilised vedelikud on nähtavad, kui neid valgustatakse lainepikkustega 300–380 nm.

 

SUPERFIRE sortimendist leiab erinevat tüüpi UV-taskulampe, seega on kõige olulisem pöörata tähelepanu sellele, milleks seda kasutama hakatakse ja milliste omadustega see peaks olema. Kui Te pole kindel, millist UV-lampi oma eesmärkidel vajate, vastavad LEMONA elektroonikakonsultandid hea meelega kõigile Teie küsimustele ja aitavad Teil valida sobivaima.

SUPERFIRE taskulambid

 

Muud LED-tuled


Me ei jäta ühtegi klienti lahenduseta!

Neid ja paljusid muid tooteid saate osta meie veebipoest. Kas te ei leia õiget lahendust või teil on lisaküsimusi? Võtke ühendust!


Kontaktid füüsilistele isikutele

+372 640 7513 või [email protected]

Kontaktid juriidilistele isikutele

[email protected]