381 000 products sold on & & eBay. Find out more

Anname soovitusi, kuidas valida LED-ribasid

Esmapilgul võib LED-ribade ostmine tunduda äärmiselt lihtne, aga kui mõistad, kui lai on valik, mõtled ehk teisiti? Selleks, et valida sinu vajadustele vastav toode, sobiv valguse tüüp ja kogus, oleme loonud ostujuhendi, milles käime üle LED-ribade kõige olulisemad parameetrid!

Paigaldamine. Kõigepealt tasub kindlaks teha, kui palju LED-riba paigaldamiseks vaja läheb, kuhu ja millistesse kohtadesse see paigaldatakse. Kas riba on vaja dekoratiivseks aktsentvalgustuseks või kasutatakse seda ruumis üldiseks lineaarseks valgustuseks? Võib-olla on vaja veekindlaid omadusi? Vastused nendele küsimustele aitavad teid LED-ribade muude parameetrite kaalumisel.

Kaitsetase. Kui soovid paigaldada LED-riba välitingimustes või siseruumides, kus see saab märjaks ja puutub kokku veega, vali IP67 kaitseastmega riba, eriti kui seda ei paigaldata profiili. Vastasel juhul otsi IP20 kaitsetasemega ribasid.

Tüüp ja värvitemperatuur. Millist valgust on vaja? Lihtsaimad LED-ribad on saadaval värviga täisvalge. Kõige tavalisemad toonid on: 3000K (soe valge), 4000K (neutraalne valge), 6500K (külm valge). Elutoas, magamistoas või mujal on soovitatav soojem valgustus, kus eesmärk on luua hubane ja lõõgastav õhkkond. Külmem valge valgus sobib aga paremini vannitubadesse, tööruumidesse, kontoritesse või sinna, kus hea nähtavus on oluline.

Lisafunktsionaalsust pakub reguleeritav valge LED-riba, mida saab reguleerida soojast külma valgeni. Selline valgustus muutub üha populaarsemaks, kuna seda saab kohandada inimese bioloogilise kella rütmiga vastavalt kellaajale!

Värvi muutvad ribad kannavad nime RGB – need ribad võivad kuvada mis tahes punase, rohelise ja sinise kombinatsiooni. Neile, kes soovivad nii värvilist kui ka päris valget, soovitame otsida RGBW kombineeritud LED-ribasid.

Värviedastusindeks (CRI). See näitab, kuidas värve sellises valguses täpselt kuvatakse. Mida kõrgem on see näitaja, seda loomulikumad värvid sellises valguses paistavad. Tavaliselt on enamikes kasutuskohtades CRI> 80. CRI> 90 on tavaliselt ette nähtud kaubanduslike jaemüügivalgustite puhul.

LED-i kogus, pinge ja võimsus. Võimalikult suure valguse ja ühtlase valgusjoone saamiseks on soovitatav valida võimalikult tihe LED-riba. Kindlasti peaks tähelepanu pöörama ka võimsusele. Mõnel juhul võivad suurema võimsusega kuid väiksema tihedusega LED-ribadel olla paremad valgusvoo parameetrid. Samuti tuleb arvestada, et erinev LED-ide arv meetri kohta ja erinevad pinged määravad lõigu pikkuse, mis võib olla olulisem parameeter kui võimalikult suur valgusvoog, sõltuvalt soovitud paigalduse eripärast.

Tarbitava elektrienergia hulk sõltub ka võimsusest, seega kui see aspekt on oluline, siis arvestage sellega valiku tegemisel. LED-ribade võimsus on tavaliselt antud ühe meetri kohta, seega koguvõimsuse arvutamiseks korrutage see paigalduse kogupikkusega.

Vasesisaldus. See parameeter on üks LED-riba kvaliteedinäitajatest. Mida suurem see on, seda paremini liigub elektrivool, tagades ühtlase valgusheleduse kogu ribal, isegi LED-riba äärmiselt suure võimsuse korral. Soovitame otsida riba, millel on vähemalt 2 oz (57 g) PCB-vaske. 4 oz (114 g) PCB-ga on isegi parem.

Valgussisalduse sõltuvus pikkusest. Seda parameetrit mõjutavad mitmed juba käsitletud aspektid, näiteks LED-ide hulk, vase kogus, võimsus ja pinge. Samuti komponendid ja nende kvaliteet. Võrdluseks – kui riba ühendus on ühelt poolt, on ühenduse pikkus kuni 5 m, kui ühendus on mõlemast otsast – kuni 10 m. Meie tootevalikust leiate ka väga kvaliteetseid ribasid, nagu näiteks uued AKTO PREMIUM ribad, mida saab ühendada kuni 18 m ulatuses vooluvõrku ühest otsast, mõlemast otsast – kuni 36 m.


Valige AKTO LED-ribad


Me ei jäta ühtegi klienti lahenduseta!

Neid ja paljusid muid tooteid saate osta meie veebipoest. Kas te ei leia õiget lahendust või teil on lisaküsimusi? Võtke ühendust!


Kontaktid füüsilistele isikutele

+372 640 7513 või [email protected]

Kontaktid juriidilistele isikutele

[email protected]