381 000 products sold on & & eBay. Find out more
Estonians

Kuidas luua usaldusväärseid elektrisüsteeme, mis saadavad teid silmapiirini ja kaugemalegi? 

Otsused põhinevad teadmistel
Üle 45-aastase äritegevusega VICTRON ENERGY on uskumatu kogemuse saanud, mida on vaja jahtide ja väikelaevade jaoks usaldusväärsete toitesüsteemide loomiseks, mis peavad vastu aja ja keskkonna proovile.

Paindlikud ehitusplokid igaks toiteallika väljakutseks
Laia valiku usaldusväärsete moodultoodete abil on võimalik luua toitesüsteeme, mis vastavad täpselt ka kõige nõudlikumatele klientidele.
LEMONA electronics spetsialistid toovad mitmeid näiteid lihtsatest süsteemidest alates  alalisvooluseadmetega süsteemidest kuni suuremate paralleelühenduste ja kolmefaasiliste süsteemideni. Esitatud diagrammid on struktuursed ja esindavad süsteemide põhikomponente.

1. Lihtne süsteem. Kasutatakse ainult alalisvooluseadmeid
Akulaadija toimib ka toiteallikana.

2. Katkematu vahelduvvool pardal 

VICTRON ENERGY ülimalt töökindla, tõelise siinusväljundiga inverter-laadijaga saab turvaliselt toita isegi tundlikke elektroonikaseadmeid.
MultiPlus-seeria voolumuundurid-laadijad suudavad pakkuda lühiajalist toiteallikat ligikaudu kaks korda suurema võimsusega (võrreldes nimivõimsusega). See funktsioon tagab suure käivitusvooluga seadmete sujuva käivitamise. Elektrimootoreid kasutavatel seadmetel on suurem käivitusvool. Tüüpiline näide on kompressoriga külmik.
Sage olukord: pärast kaldale sildumist ühendate tehnika piiratud võimsusega elektrivõrku, kuid soovite mitte ainult akusid laadida, vaid näiteks soojendada lõunasööki mikrolaineahjus.  Juhtpaneeliga "Digital Multi Control" abiga on võimalik fikseerida inverter-laadija jaoks maksimaalne vooluhulk välisest vooluvõrgust. Inverter-laadija PowerControl funktsioon võimaldab teil hoida vahelduvvoolu sisendit allapoole seatud piiri, sõltumata koormusvoolust. See tagab generaatori tõhusa kasutamise ning te ei pea ostma generaatorit, mis on loodud maksimaalse võimsuse säilitamiseks. Generaator peab hoidma keskmist koormust – sel viisil kasutatav generaator töötab ühtlasemalt ja tõhusamalt: generaatori poolt toodetud elektripinge ei kõigu ning genereeritava voolu sagedus kõigub vähem.

„PowerAssist“ funktsioon – suurendab voolu kaldajõult või generaatorist.

Funktsioon PowerAssist mõõdab reaalajas koormuse suurust ja kogu energiat, mis on vajalik üle seatud läve suuruse vajaduse ning see rahuldatakse koheselt, varustades energiat akus olevatest akudest. Katkematu toide on tagatud ka siis, kui kaldal automaatkaitsmed rakenduvad või generaator on ülekoormatud. Kui pardal olevate koormuste koguvool langeb alla seatud piiri, olemasolevat üleliigset energiat – kuni paneelil määratud piirini – kasutatakse akuelementide laadimiseks. Laeva energiasüsteemi projekteerimisel on oluline täpselt ennustada eeldatavat energiatarbimist ja seda, kui palju reservvõimsust on vaja tippvajaduste rahuldamiseks.
Kasutades VICTRON ENERGY "MultiPlus" või "Quattro" inverter-laadijaid, ei ole vaja paigaldada maksimaalset koormust hoidvat elektrigeneraatorit – seda saab vähendada, vähendades nii kulusid ja kaalu ning kliendid võivad olla kindlad töökindlas toiteallikas.

 

 

 

3. Multifunktsionaalne inverter-laadija MultiPlus töötab UPS-ina (katkematu toiteallikana).
VICTRON ENERGY MultiPlus vahelduvvoolu väljundvõimsust saab lisada piiratud kaldajõuallikale – seda saab PowerAssistiga suurendada.
„MultiPlus“ ja „Quattro“ muundur-laadijad
„MultiPlus“ ja „Quattro“ inverterlaadijad mängivad võtmerolli nii vahelduv- kui alalisvoolusüsteemides. See on nii võimas akulaadija kui ka DC/AC muundur ühes korpuses.
Kui vahelduvvooluallikaid on rohkem kui üks, soovitab LEMONA electronics valida inverter-laadija VICTRON ENERGY "Quattro" – see aktsepteerib kahte vahelduvvooluallikat. Toiteallikas valitakse automaatselt; võimalik seadistada elektrigeneraatori automaatjuhtimist.
Ka „Quattro“ ja „MultiPlus“ muundur-laadijatel on kaks vahelduvvoolu väljundit. Koormusi saab prioritiseerida. Aku tühjenemisel ühendatakse kõigepealt lahti 2. väljundiga ühendatud sekundaarkoormused - see tagab prioriteetsete koormuste pikema töötamise ja jätab ajavaru täiendava elektritootmise eest hoolitsemiseks

Milline muundur-laadija on parem, „MultiPlus“ või „Quattro“?
„Quattrol“ on samad omadused, mis „MultiPlusil“, kuid lisaomaduseks on see, et see on jõuülekandesüsteem, mida saab üheaegselt ühendada otse kaldajõuga ja generaatoriga.

 

4. Alternatiivsüsteem

 

5. Alalisvoolugeneraatori kasutamine
Selles toiteallika näites laeb alalisvoolugeneraator akusid ja/või varustab toite DC/AC muunduriga. Sellel süsteemil on palju eeliseid, näiteks: energia täiendamine reisi ajal ja võimalus kasutada väiksema mahutavusega akusid, vähendades seeläbi kogukaalu.

 

6. Akude laadimine kaldalt toiteallikast ja generaatorist
„Quattro“ inverter-laadija saab toidet: akust, kaldalt, generaatorist või alalisvoolu generaatorist olenevalt saadavusest ja koormusest. Smart Buck Boost DC/DC muundur kaitseb mootori alalisvoolu generaatorit ülekoormuse eest ja laeb ohutult liitiumaku elemente. Liitiumakudel on madal sisendtakistus, mistõttu võib sellise aku ühendamisel otse generaatoriga tekkida ülelaadimise ja läbipõlemise oht.
VICTRON ENERGY inverterlaadijaid on lihtne konfigureerida
Paralleelseid ja kolmefaasilisi süsteeme on lihtne konfigureerida. VICTRON ENERGY konfiguratsioonitööriistad võimaldavad paigaldajal ühendada süsteemi komponente ja koordineerida nende omavahelist tööd. Konfiguratsioonitööriista üksikasjaliku kirjelduse leiate siit: 
https://www.victronenergy.com/media/pg/VEConfigure_Manual/en/index-en.html

Inverter-laadijate piiratud konfiguratsiooni saab teha DIP-lülititega. Kuidas seda teha, on kirjeldatud näiteks toodete kasutusjuhendis (lk 17):
https://www.victronenergy.com/upload/documents/Manual-MultiPlus-500VA-1200VA-EN-NL-FR-DE-ES-IT.pdf.

 

7. Paralleelsüsteem
Suurema võimsuse tagamiseks saab VICTRON ENERGY invertereid ja muundur-laadijaid ühendada paralleelselt. Seadistused saab teha „VictronConnect“ või „VE“ konfiguratsiooniga.
https://www.victronenergy.com/media/pg/VictronConnect_Manual/en/index-en.html
https://www.victronenergy.com/media/pg/VEConfigure_Manual/en/index-en.html

 

8. Kolmefaasiline konfiguratsioon
Kui pardal on vaja suurt võimsust, saab VICTRON ENERGY AC toitemuundureid hõlpsasti konfigureerida kolmefaasiliseks või kolmefaasiliseks paralleelühenduseks. Samuti on võimalik realiseerida elektrijaam, mille maksimaalne võimsus võib ulatuda 180 Kva-ni.

Need, kes hindavad kindlustunnet, teavad, et energiavarustuse igas etapis – projekteerimisel, moderniseerimisel ja ekspluatatsioonil – saab ühendust võtta VICTRON ENERGY volitatud esindajaga Balti riikides LEMONA electronics, kelle spetsialistid on valmis nõu andma ja kõikidele küsimustele vastama.


Me ei jäta ühtegi klienti lahenduseta!

Neid ja paljusid muid tooteid saate osta meie veebipoest. Kas te ei leia õiget lahendust või teil on lisaküsimusi? Võtke ühendust!


Kontaktid füüsilistele isikutele

+372 640 7513 või [email protected]

Kontaktid juriidilistele isikutele

[email protected]