Номер продукта: STT100GK16-SIR
КоличествоСтоимость с НДС (шт.)
1-2
Доступно9 шт.
Описание товара
Module: thyristor; double series; 1.6kV; 100A; 21MM; Ufmax: 1.74V SIRECTIFIER
NomNr
STT100GK16-SIR
Описание товара от поставщика
Module: thyristor; double series; 1.6kV; 100A; 21MM; Ufmax: 1.74V
Полезная информация
Параметры товара поставщика
Product code
STT100GK16-SIR
Product ID
U-341151
Case
21MM
Electrical mounting
screw
Features of semiconductor devices
glass passivated
Gate current
100mA
Load current
100A
Manufacturer
SIRECTIFIER
Max. forward impulse current
1.7kA
Max. forward voltage
1.74V
Max. off-state voltage
1.6kV
Mechanical mounting
screw
Semiconductor structure
double series
Threshold on-voltage
0.85V