Номер продукта: STT116GK12B-SIR
КоличествоСтоимость с НДС (шт.)
1-2
Доступно32 шт.
Описание товара
Module: thyristor; double series; 1.2kV; 116A; Ifmax: 180A; 21MM SIRECTIFIER
NomNr
STT116GK12B-SIR
Описание товара от поставщика
Module: thyristor; double series; 1.2kV; 116A; Ifmax: 180A; 21MM
Полезная информация
Параметры товара поставщика
Product code
STT116GK12B-SIR
Case
21MM
Electrical mounting
screw
Features of semiconductor devices
glass passivated
Gate current
150mA
Load current
116A
Manufacturer
SIRECTIFIER
Max. forward impulse current
2kA
Max. forward voltage
1.5V
Max. load current
180A
Max. off-state voltage
1.2kV
Mechanical mounting
screw
Semiconductor structure
double series
Threshold on-voltage
0.8V