381 000 products sold on & & eBay. Find out more
Estonians

Mida on vaja teada kiirlaadimisest?

Olenemata sellest, millal sul on vaja oma telefoni laadida, on seda alati parem ja kiirem teha kiirlaadimisvõimaluste abil.

Kes poleks olnud olukorras, kus tahaks helistada, sõnumeid saata, veebis surfata või lihtsalt mänge mängides aega veeta, aga seadme aku on peaaegu tühjaks saanud? See on eriti häiriv tavaliste laadijate kasutamisel, kuna seadme laadimise protsess võib võtta üsna kaua aega.

Üha enam inimesi kasutab kiirlaadimismeetodeid, et kiirendada laadimisprotsessi ja muuta seadmete kasutamine kiiremaks. Siiski on mõned väärarusaamad selle kohta, mis on kiirlaadimine ja kuidas seadme laadimine toimib.

Selgitame üksikasjalikult, mis on kiirlaadimine, vaatame läbi kõige levinumad küsimused, mida me kiirlaadimise osas saame, ja soovitame parimaid kiirlaadimistooteid, mis aitavad sul oma isiklikku elektroonikat laadida.

Mis on kiirlaadimine?

Lihtsalt öeldes suurendab kiirlaadimine lihtsalt vattide (W) arvu, mis kantakse telefoni akusse laadimiskaabli või traadita kiirlaadija magnetilise jõu kaudu.

Tavaliselt saadab standardne USB-port ühendatud seadmesse 2,5 W, kuid kiirlaadijad suurendavad seda 15 W-ni või rohkem. Mõned tootjad pakuvad 50W, 80W ja 100W laadijaid.

On olemas laadimisvalem, mis ütleb, kui palju rohkem energiat on ja kui kiiresti see sinu seadmesse jõuab. Võimsus  arvutatakse, korrutades voolu (ehk amperid, tähistatud tähega A) pingega (ehk voltidega, tähistatud tähega V).

Vool on toiteallikat läbiva elektrivoolu hulk ja pinge on jõud, mis juhib selle voolu läbi laadimisjuhtme või magnetjõu. Näiteks 5V/3A laadimine annab 15W võimsust.

Kuidas toimib kiirlaadimine?

Üks asi, mida märkate hea kiirlaadija või kaabli otsimisel, on see, et paljud tootjad väidavad, et nad suudavad teha kiiret osalist laadimist, näiteks aku laadimist 50-80%-ni poole tunniga.

See on seotud sellega, kuidas nutitelefonide laetav liitiumioonaku oma võimsust saab. Kui olete kunagi tähelepanu pööranud sellele, kuidas teie telefoni aku laadib, olete ilmselt märganud, et laadimiskiirus aeglustub aja jooksul.

Laadimisprotsess toimub kolmes etapis:

1. etapp - alalisvool. Pinge tõuseb maksimumini, samal ajal kui vool püsib kõrgel tasemel. Just selles etapis antakse seadmele kiiresti suur võimsus.

2. etapp - küllastus. Selles faasis saavutab pinge maksimumi ja vool väheneb.

3. etapp – nirisemine / lisamine. Aku on nüüd täielikult laetud. Sel hetkel voolab toide seadmesse aeglaselt või annab perioodiliselt väikese "laadimise" vastavalt telefoni tühjenemisele.

Jaotatud energia hulk ja iga protsessi kestus sõltub kiirlaadimisstandardist.

Standard on kindel laadimisprotsess, mis vastab konkreetsele seadmele, laadijale ja toiteallikale. Erinevad tootjad on välja töötanud erinevad laadimisstandardid erineva võimsuse ja laadimise kestusega, seega on uue laaduri valimisel oluline teada, milliseid kiirlaadimisstandardeid seade toetab, et osta kõige sobivam laadimismudel.

Kas kiirlaadimine mõjutab aku kasutusiga?

Laadimise ja selle mõju kohta seadme pikaajalisele kasutamisele on levinud väärarusaam, et kiirlaadimine mõjutab negatiivselt seadme aku kestvust. See ei ole päris tõsi.

Seda peetakse sageli silmas seetõttu, et mida rohkem energiat seadmele rakendatakse, seda rohkem soojust lisandub seadme akule. Suur kogus soojust ja pikaajaline kokkupuude sellega võib kahjustada seadme akut.

Kiirlaadimisel on aga erinevad faasid, mis tekitavad erinevas koguses soojust ja võrdsustavad selle soojuse, et kaitsta akut automaatselt seadme laadimise ajal. Paljudel nutitelefonidel on ka sisseehitatud kaitse, mis lülitab kiirlaadimise automaatselt välja, kui seade kuumeneb üle.

See tähendab ka seda, et sinu telefon ei saa kiirlaadimise tagajärjel kahjustada. Ainus asi, mis võib seadet mõjutada, on see, et see on kiirlaadimise ajal tavalisest kuumem, kuid kahjustust ei toimu, kui kiirlaadimistehnoloogia ei ole vale või kui kasutatakse vigast laadijat.

Kuidas tuvastada kiirlaadimiskaablit?

Kiirlaadimine on suurepärane tehnoloogia. Kuid kõik kaablid ei toeta kiirlaadimist. USB Type-C kaablid ühilduvad tavaliselt kiirlaadimisega, kuid mitte kõik. See tekitab mõned üldised küsimused: "Kas kõik USB Type-C kaablid sobivad kiirlaadimiseks?" ja "Kas USB Type-C pordiga laadija laeb kiiremini kui tavaline laadija?"

Oluline on mõista, et laadimiskaabel – on kõigest üks kiirlaadimise komponentidest. Vahelduvvoolu adapter või laadimisseade peavad samuti toetama kiirlaadimist. Kui te ei kasuta vahelduvvoolu adapterit/laadimisseadet kiireks laadimiseks, ei hakka teie telefon kiiremini laadima, seda isegi kiirlaadimise kaabliga.  

Kui teie telefon toetab ühte mitmest kiirlaadimise standardist, tarnitakse seda kõikide eelduste kohaselt kohandatava vahelduvvoolu adaptri ja kaabliga. Kui ei, võite kontrollida, millist kiirlaadimise standarti toetab teie seade ja leida kohandatavad aksessuaarid.  

Kas kõik USB Type-C kaablid on kohandatavad kiirlaadijaga?  

Selleks, et kontrollida, kas teie kaabel toetab kiirlaadimist, on mitu erinevat viisi. Esiteks – kontrollige oma telefoni pakendit või leidke Internetist teie seadme mudeli kirjeldus, saamaks teada, milline kaabel komplekti kuulub.  

Kui teie telefoni tarnitakse USB Type-C kiirlaadimise kaabliga, on selle omadused märgitud karbil või Internetis. Vahest on kirjelduses lihtsalt kirjutatud „Kiirlaadija“. Muudeks, sedasama tähistavateks terminiteks (mõisteteks) on Adaptive Fast Charging, Quick Charge ja USB PD või USB Power Delivery.

Veel üks lihtne asi, mida võib kontrollida, on traadi paksus. Kiirlaadimise kaablid on tavaliselt veidi paksemad tavapärastest laadimiskaablitest, kuid esmapilgul võite seda mitte märgata.  

Reeglina soovitatakse kasutada spetsiaalselt teie telefoni mudelile väljatöötatud USB Type-C kaableid ja laadimisseadmeid. See on kõige lihtsam viis tagada telefoni kiirlaadimine. Seejuures pöörake tähelepanu, et kaugeltki mitte kõik USB Type-C kaablid on ühesugused, mistõttu ettevaatust sellega, mida kasutate.  

Kiirlaadimisseadmete tüübid:

Eksisteerib mitu erinevat tüüpi seadmeid, mis laevad teie seadmeid kiirlaadimistehnoloogia abil. Kui teile meeldivad t avapärased seinale paigaldatavad laadimisseadmed, pakume teile need ka osta.  

Siin on mõned pakutavad kiirlaadijate tüübid:

Väliste akude kiire laadimine 

Kiirlaadimisega laualaadijad 

Autolaadijad kiirlaadimiseks  

Kokkuvõte

Olenemata sellest, millal peate telefoni laadima, on alati parem laadida seda kiirlaadimisvalikute abil kiiremini.

Me tahame sind aidata kõigis sinu laadimisvajadustes! Kas soovid rohkem teada saada meie pakutavatest laadijatest ja sellest, millised neist sobivad sulle? Külasta Lemona poode või sirvi meie laadimistarvikute gruppi, et näha kogu meie pakutavat tootevalikut.


Me ei jäta ühtegi klienti lahenduseta!

Neid ja paljusid muid tooteid saate osta meie veebipoest. Kas te ei leia õiget lahendust või teil on lisaküsimusi? Võtke ühendust!


Kontaktid füüsilistele isikutele

+372 640 7513 või [email protected]

Kontaktid juriidilistele isikutele

[email protected]