381 000 products sold on & & eBay. Find out more

Kuni 40% väiksemad elektrikulud laovalgustuse uuendamisel Daylight Harvesting süsteemiga

Laohoone on liiga suur, aknaid on liiga vähe ja päike paistab Eestis harva? Et te ei peaks valima A-loodusvalguse ja B-lampide vahel, soovitame neid kombineerida, kasutades mõlemat maksimaalselt ära, luues nii väga tõhusa ja kasutajasõbraliku valgustussüsteemi, mis tagab minimaalsed kulud.

See, kas lao valgustus on tõhus, ökonoomne ja ohutu, sõltub isegi mitmest komponendist, kuid ainult tõhusa valgustussüsteemi olemasolu tagab töötajate tõrgeteta ja täpse töö ning ruumide ja töötajate täieliku ohutuse. Väga sageli kulutavad ettevõtted nende näitajate saavutamiseks äärmiselt suuri summasid ning kui energiahinnad hakkasid tõusma, kasvasid need kulud veelgi. Selles artiklis arutame, kuidas vähendada kulusid ja parandada valgustust. Esmalt arutame kolme standardvalgustuse võimalust:

  • vana tüüpi metallhalogeniidlambid,
  • ebaefektiivsed LED-valgustid,
  • tõhusad LED-valgustid.

Lao valgustusnõuded võivad olla erinevad ja sõltuvad laos toimuvatest tegevustest, samuti mõjutab elektritarbimist oluliselt valgustuse kasutamise aeg ja lao suurus. Käesolevas artiklis toome näite standardlao kohta, mille mõõtmed on 20 x 50 x 6 m, valgustusvajadus 300 LX ja tööaeg: 7.00-18.00, 7 päeva nädalas.


Lao valgustamiseks kasutatakse vana tüüpi Metallhalogeniidlampe

Ülaltoodud suurusega laohoone valgustamiseks on vaja 12 ühikut metallhalogeniidilampe (nt HBE 400W, 36000 LM metallhalogeniidilambid).

Tulemus: laos on olemas vajalik valgustus 300 LM, kuid elektrikulu ööpäevas on 52,8 kWh, mille eest maksame 26,40 eurot päevas ja isegi 792 eurot kuus (tk 0,50 eurot/kWh). Selline laovalgustus maksab 9636 eurot aastas.

Valgustuse tõeliselt kõrge hind ja madal tõhusus on endaga kaasa toonud metallhalogeniidlampidest peaaegu täielikult loobumise ja nende asemele on tulnud palju tõhusam LED-valgustus. Kuid isegi 3-4 aasta pärast on LED-valgustuse tehnoloogilises arengus veel suur lõhe. Võrdleme kahte tüüpi LED-valgusteid. 


Laovalgustuseks kasutatavad mittetõhusad LED valgustid

Teises variandis vaatleme lao valgustamiseks kasutatavaid ebatõhusaid LED-valgusteid. Meie valitud lao puhul oleksid need UFO 250 W, 25000LM 100lm/W LED-lambid, mida oleks vaja 15 tk.

Nende valgustite kasuks valimise tulemuseks oleks see, et otse paigaldatud valgustite all oleks valgustus isegi suurem kui nõutud, kuid madala valgustusnurga juures langeks see kiiresti ja  valgustitest eemal, sammaste või muude mahukate vaheseinte taga olevad alad saavutaksid vaid 200 lm. Kuigi me kulutame LED-valgustusele vähem kui vanale halogeenvalgustusele, läheb see ebaefektiivne valgustus siiski maksma märkimisväärse summa - 7 528,13 eurot aastas.


Laovalgustuseks kasutatavad tõhusad LED valgustid

Tõhusaima valgustusviisi leidmine on mõnikord keeruline: selle määravad paljud tegurid olenevalt tegevuse liigist ja spetsiifikast, seega pakuvad LEMONA elektroonikaspetsialistid abi kõige sihipärasema ja kõige vähem energiat tarbiva valgustussüsteemi valimisel. Need võivad olla LED-lambid UFO 100 W, 21000 lm 210 lm/W, mis tarbivad 1000 lm päevas meie näites kasutatud lao valgustamiseks vaid 16,5 kWh elektrit (võrreldes halogeeni 52,8 kWh ja ebaefektiivsete LED-ide 41,25 kWh) ning laovalgustus maksab aastas isegi 45% vähem - ainult 3011,25 eurot.


Kas saate veel rohkem säästa?

Nagu näeme, võib laovalgustuse remont ja kaasaegsete LED-valgustite paigaldamine säästa palju raha, kuid see pole veel kõik! Uusim tehnoloogiline samm, mis säästab kuni 40% rohkem, on loomuliku valguse kasutamine (Daylight Harvesting). Kui tuled riputada akna kõrvale, kust paistab suvine päike, kulutavad need täpselt sama palju energiat kui talvel või pimedal õhtul, kuid üldist valgustaset muudavad need väga vähe, seega milleks neid siis kasutada? Uue põlvkonna LED-valgustid, millel on timmimisfunktsioon koos anduriga, tuvastavad praeguse valgustugevuse ja reguleerivad valgustugevust, et tagada ruumis soovitud valgustugevus - nii ei kasutata valgusteid alati maksimaalse võimsusega ja säästetakse energiat. Sel viisil saab isegi kõige tõhusamate LED-valgustite aastast energiatarbimist (3011,25 eurot) väheneda kuni 40% ja kulud on vaid 1806,75 eurot aastas.

Kui soovite konsultatsiooni, võite võtta ühendust ettevõtte vastutava halduriga või e-posti teel: [email protected] 


Ufo lampide kohta lisateabe saamiseks klikkige tootel:


Me ei jäta ühtegi klienti lahenduseta!

Neid ja paljusid muid tooteid saate osta meie veebipoest. Kas te ei leia õiget lahendust või teil on lisaküsimusi? Võtke ühendust!


Kontaktid füüsilistele isikutele

+372 640 7513 või [email protected]

Kontaktid juriidilistele isikutele

[email protected]